Wspieramy najbardziej
wartościowe inicjatywy na
rzecz wolności gospodarczej
i tworzymy przestrzeń
współpracy zwolenników
wolnego rynku.

Wspieramy najbardziej wartościowe inicjatywy na rzecz wolności gospodarczej i tworzymy przestrzeń współpracy zwolenników wolnego rynku.

Misja

Fundacja Wolności Gospodarczej dąży do tego, by Polska była krajem zamożnym i otwartym, w którym społeczeństwo korzysta z wysokiego poziomu wolności gospodarczej i innych wolności indywidualnych.

Naszą misją jest inwestowanie w najbardziej wartościowe inicjatywy na rzecz wolności gospodarczej i tworzenie przestrzeni współpracy i integracji zwolenników wolnego rynku.

Wspierane projekty

Biblioteka Wolności

W ramach Biblioteki Wolności powstaje unikalny księgozbiór zawierający najważniejsze pozycje dotyczące wolności, w tym wolności gospodarczej, i całokształtu myśli liberalnej.

Forum Obywatelskiego
Rozwoju

Wspieramy projekty analityczne i edukacyjne pozarządowego think-tanku FOR.

Igrzyska Wolności

Igrzyska to oddolnie organizowane forum łączące ludzi podzielających takie wartości jak: demokracja liberalna, społeczeństwo otwarte czy państwo prawa.

Aktualności

Jubileusz 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Debata TEP z cyklu „2024. Gospodarka ma głos”

– Najwyższy czas, aby polscy decydenci przedstawili swoje propozycje reform Unii, zwłaszcza jednolitego rynku, i budowali dla nich poparcie – mówili eksperci podczas debaty Towarzystwa Ekonomistów Polskich w ramach cyklu “2024. Gospodarka ma głos”.

Jak zmieniła się polska gospodarka dzięki UE? Tatała w Polskim Radiu na 20-lecie Polski w Unii

– Jednolity rynek to jest największa gospodarcza korzyść, jaka płynie dla Polski z obecności w UE – ocenił w specjalnej audycji programu "Eureka" Polskiego Radia Marek Tatała.

„Liberalizm w tradycji klasycznej”, Ludwig von Mises [Lektury FWG]

Liberalizm w tradycji klasycznej Ludwiga von Misesa to książka, wydana pierwotnie po niemiecku w 1927 roku. Do dzisiaj doczekała się wielu wydań oraz tłumaczeń na kilkanaście języków, ponieważ jest to niezwykle zwięzłe i przyzwoite wprowadzenie do klasycznie rozumianego liberalizmu. Przeczytaj jej recenzję w cyklu #LekturyFWG.

Kim jesteśmy

Wspieramy